Historie

Zkušební provoz serveru byl zahájen 23. 11. 2009 ve večerních hodinách v lokaci Koněšín, statek Jindřich.Oficiální provoz byl spuštěn o měsíc později. Kvůli tuhé zimě v r. 2009 a častým výpadků elektřiny byl server přestěhován do panelového domu v Náměšti nad Oslavou. V domě bydlí admin Užofka, který spravuje stránky csdiscoteky, čímž nám poskytnul i Fast Download.Začátkem roku 2012 byl server přemístěn do klimatizované místnosti v posledním patře stejného domu (do kuchyně, následně do serverovny). HW podporu obstarává Ruda (majitel serveru) a technikem je Užofka.

Teď něco o komunitě Oldfriends. Byla založena 26. 5. 2010, trvalo totiž dost dlouho, než Thommyx popřemýšlel a založil oficiálně :). Oldfriends prošlo už zhruba přes 400 hráčů. Stránky byly založeny 4. 11. 2010, po dobu jednoho roku je spravoval Levák BOB, po jeho odchodu z komunity nám udělal stránky admin Koudy, pak převzala štafetu věrná dvojka Mia „Červený Traktůrek“ a Feyse „Bořek Stavitel“.

V prvních dvou letech měl server jeden výpadek, po dobu dvou dnů, kdy Valve udělalo update a já byl na srazu Oldfriends :).

Za ty roky jsme udělali bezpočet srazů, které stmelily kolektiv a pořádně nám přitvrdily játra. Srazy pořádáme obvykle dvakrát do roka, vždy v polovině února a září (september pre bratov zo Slovenska). Moc o nich psát nebudu, protože co se stane na srazu, to tam taky zůstane ;). Ale fotky ze srazů si můžete projít v galerii na stránkách.

Do dnešní podoby se server dostal za přispění adminů a ostatních hráčů. Komunita si myslím (je to můj názor) je dobrá, avšak všude se najdou nějaké problémy a ty je třeba rychle řešit, a to případně i tím, že se s někým rozloučíme.

Server je určen pouze pro hráče z Čech, Moravy a ze Slovenska z jediného důvodu: pokud hráč nerozumí, není schopen dodržet pravidla na serveru (drátek, raty, FOR FUN apod.) Výjimky povolujeme jen na základě dohody hlavních adminů, pokud jsou cizojazyční cizinci náležitě poučeni, dodržují pravidla a nekazí srandu ;).

Tímto končím s historií a chtěl bych popřát všem Oldfriends do budoucnosti všechno nejlepší, rychlý počítač, hodně nasbíraných hvězdiček, miminek a hlavně zdravá játra, aby ten nápor vydržela. Aby server fungoval, je zapotřebí snaha VŠECH hráčů a Oldfriends především. Takže žádný flákání a nazdravee :D.

counter_strike__global_offensive__version_1__by_pesrepus-d5b7b23